Strach

Mám strach. Z čeho? Já vlastně ani nevím. Je to jen takový pocit okolo žaludku. To všichni známe. Můžeme mít i konkrétní strach. Že na něco nebudeme mít peníze, že přijdeme pozdě do zaměstnání, že nezvládneme maturitní zkoušku, že došlo v lednici pivo, že cokoliv. Ten strach, ať má jakýkoliv původ, je neopodstatněný. Většinou se katastrofické scénáře, které podněcují náš strach, nenaplní.
Tak, proč se strachovat dřív, když se to možná ani nestane? Odložme strach na pozdější dobu, na někdy jindy. A když se to přeci jen stane, tak již strach mít nemusíme. Už se stalo a s tím nic nenaděláme. A když se to přeci stane, tak co? Svět se nezboří, řeka poteče dál, v květnu stejně budou jahody, pošťačka nám donese poštu, sousedův nezvedený synek nám stejně to okno rozbije.
Přece se nenecháme zastrašit nějakým strachem, nebo Vy ano? Já ho již poslal do háje zelenýho a někdy, když jsem sám a nikdo mne neslyší, tak i jinam.

Facebook
WhatsApp
Email
Vytisknout
Zamyšlení
Stan BeBe

Čekání

Čekání Všichni na něco čekáme. Na autobus, ve frontě na pokladnu, až nám bude patnáct, pak osmnáct …,na výplatu, důchod, na lásku, na návrat dětí,

Čísť »
Zamyšlení
Stan BeBe

… neboť …

… neboť … Slovo Neboť – vysvětluje důvod předchozí věty. “Šel se projít, neboť se mu nechtělo spát.” Toliko vysvětlení Wikislovníku. Na internetu najdete mnoho

Čísť »

PŘIHLÁŠENÍ

© Copyright 2020   |   All Rights Reserved   |   Vytvoril: BAMBIK