Tajemný les

Tajemný les

Když jsem byl malý kluk, jezdili jsme z Prahy, o víkendech, svátcích i o prázdninách na statek. Byl u Litomyšle a úplně na samotě. Do nejbližší dědiny po polní cestě 2 km a do lesa 1 km, do kopce.

Ten les.
Pro malého kluka byl tajemný a nekonečný. S tátou jsme tam chodili pro dříví, na houby i jen tak. Bylo úžasné pozorovat mravence v mraveništi, srnky, kymácející se stromy ve větru a poslouchat jejich praskot, jak se větve otíraly o sebe.

Nejtajemnější část lesa.
Hustý porost bývalé lesní školky, vzbuzoval ve mne mnoho představ o pohádkových bytostech, které tam žily. Představoval jsem si, co zrovna v tu chvíli dělají a snažil jsem se prokouknout houští, a alespoň některou z těch tajemných bytostí koutkem oka zahlédnout. Vždy připraven vzít nohy na ramena, protože, a to všichni vědí, že si s některými z nich obyčejný smrtelník v žádném případě nemůže zahrávat.

Kačenky.
Tak tam jsem si opravdu vyhrál. Kačenky, tak se jmenoval pramen vody, s malou tůňkou, kde líně plavali pstruzi. Pramen s tůňkou se jmenoval podle takového větrníku, ale poháněného vodou. A zároveň roztáčel jiný větrník, na jehož konci lopatek byli umístěny dětské gumové kačenky. Odtud ten název.

Prostě příjemná nostalgie.

Facebook
WhatsApp
Email
Vytisknout

PŘIHLÁŠENÍ

© Copyright 2020   |   All Rights Reserved   |   Vytvoril: BAMBIK